Czwarty trening JSTE: Arcos de Valdevez, listopad 2018

Czwarte spotkanie szkoleniowe oraz wizyty studyjne w ramach projektu „SURVIVE – Strategia przetrwania małych i średnich przedsiębiorstw w sytuacjach kryzysowych”, należącego do Akcji 2 programu Erasmus+, miały miejsce w dniach 11–15 listopada 2018 w Arcos de Valdevez, (Portugalia). Spotkanie zostało zorganizowane przez portugalską szkołę Epralima – Escola Profissional do Alto Lima.

W spotkaniu udział wzięły organizacje partnerskie projektu: Hiszpania (Fundation Trabajadores Siderurgia Integral.  – Puerto de Sagunto, Hiszpania), Polska (Euro-Idea – Kraków), Bułgaria (Bulgarian Management Association – Błagojewgrad), Włochy (Godesk – Potenza i Sharing Europe – Florencja) oraz Grecja (EEO Group – Ateny).

Tematem spotkania była wymiana doświadczeń na temat: „Edukacja przedsiębiorczości w ramach kształcenia i szkolenia zawodowego w Portugalii” oraz wizyta w portugalskich firmach stosujących dobre praktyki.

Organizator spotkania przeprowadził szkolenia na temat przedsiębiorczości. W szkoleniu chodziło o podniesienie umiejętności przedsiębiorców oraz pokazanie jak  stałe szkolenia dla przedsiębiorców wpływają na sukces firm. W tym kontekście odwiedziliśmy również InCubo – Incubadora de Iniciativas Empresariais Inovadoras, gdzie ogólnie udzielono wsparcia przedsiębiorcom. Była również okazja do odwiedzenia inkubowanej firmy, a mianowicie Acco Brands, która podkreśliła to wsparcie jako fundamentalne dla rozwoju nowych produktów, a tym samym dla przetrwania firmy.

Po programie odbyła się wizyta w fabryce Afonso, Produção de Vestuário, Lda., która zajmuje się produkcją koszul i obecnie przechodzi rozkwit po głębokim kryzysie. Dzięki determinacji i wytrwałości właściciela i jego zespołu jest dziś firmą odnoszącą sukcesy. Firma kieruje się trzema zasadami: motywacji zespołu, przestrzegania terminów i jakości.

Następnie partnerzy mogli również odwiedzić Sabores do Vez – Fumeiro Tradicional, Lda., które powstała w celu zachowania tradycji poprzez produkcję wysokiej jakości kiełbas wędzonych jako sposób na waloryzację lokalnych zasobów.

Jako nowopowstała firma potwierdza się na rynku jako firma w ekspansji i odnosi lokalne oraz międzynarodowe sukcesy.  Fundatorzy firmy podkreślają trzy istotne zasady jakimi się kierują: wytrwałość, strategię marketingową i bez wątpienia jakość.

Po zakończeniu programu wydarzenia i zakończeniu, przypomniano program następnego spotkania i wizyty studyjnej.

Tutaj można zapoznać się z PORZĄDKIEM SPOTKANIA i E-BOOKIEM ze szkolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *