Piąty trening JSTE: Sofia, marzec 2019

Piąte spotkanie szkoleniowe oraz wizyty studyjne w ramach projektu „SURVIVE – Strategia przetrwania małych i średnich przedsiębiorstw w sytuacjach kryzysowych”, należącego do Akcji 2 programu Erasmus+, miały miejsce w dniach 11–15 marca 2019 w Sofii, (Bułgaria). Spotkanie zostało zorganizowane przez bułgarską firmę Bulgarian Management Association (BMA).

W spotkaniu udział wzięły organizacje partnerskie projektu: Hiszpania (Fundation Trabajadores Siderurgia Integral.  – Puerto de Sagunto, Hiszpania), Polska (Euro-Idea – Kraków), Portugalia (Epralima – Arcos de Valdevez), Włochy (Godesk – Potenza i Sharing Europe – Florencja) oraz Grecja (EEO Group – Ateny).

Tematem spotkania była wymiana doświadczeń na temat: „System zarządzania oraz strategia eksportowa MśP w Bułgarii” oraz wizyta w bułgarskich firmach stosujących dobre praktyki. BMA, organizator, promował szkolenia w zakresie systemów zarządzania biznesem i polityki eksportowej.

Zgodnie z agendą odwiedziliśmy Amet, Ltd., który zajmuje się rozwojem, produkcją i dystrybucją elektronicznego sprzętu medycznego, gdzie eksport jest kluczem do sukcesu. Odwiedziliśmy również Sofia Tech Park, centrum inkubacji i rozwoju technologicznego, fundamentalne dla rozwoju biznesu. Poznalismy również  firmę Callcen, Ltd., która stara się umocnić swoją pozycję na rynku. Nie zabrakło również czasu na program kulturalny.

Po zakończeniu porządku obrad przypomniano kalendarz następnego spotkania i wizyty studyjnej w Grecji, które odbędzie się odpowiednio w dniach 2-3 kwietnia i 13-17 maja. Tutaj można zapoznać się z PORZĄDKIEM SPOTKANIA i E-BOOKIEM ze szkolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *