Szósty trening JSTE: Ateny, maj 2019

Szóste spotkanie szkoleniowe oraz wizyty studyjne w ramach projektu „SURVIVE – Strategia przetrwania małych i średnich przedsiębiorstw w sytuacjach kryzysowych”, należącego do Akcji 2 programu Erasmus+, miały miejsce w dniach 13–17 maja 2019 w  Atenach, (Grecja). Spotkanie zostało zorganizowane przez grecka firmę konsultingową EEO GROUP.

W spotkaniu udział wzięły organizacje partnerskie projektu: Hiszpania (Fundation Trabajadores Siderurgia Integral.  – Puerto de Sagunto, Hiszpania), Polska (Euro-Idea – Kraków), Portugalia (Epralima – Arcos de Valdevez), Włochy (Godesk – Potenza i Sharing Europe – Florencja) oraz Bułgaria (Bulgarian Management Association – Błagojewgrad),

Tematem spotkania była wymiana doświadczeń na temat: „MśP w Grecji. System kształcenia i szkolenia zawodowego (VET) oraz monitorowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego” oraz wizyta w małych i średnich firmach, które są rynkowymi liderami i spełniają kryteria programu SURVIVOR.

Grupa EEO zorganizowała szkolenie na temat znaczenia ustawicznego uczenia się i szkolenia zawodowego, głównie w sektorze turystyki i branżach kreatywnych.

W tym kontekście odbyła się wizyta w „POP UP Restaurant”, inicjatywie studentów Instytutu Zawodowego AKMI, a następnie wizyta w Metropolitan College, Muzeum Turystyki i Hotelu St George Lycabettus. Partnerzy odwiedzili także studio Amasis Painter, dobry przykład na przetrwanie firmy w czasie kryzysu, Ergon House, wyjątkowe połączenie gościnności i greckiego doświadczenia kulinarnego, Claimsies – bar numer jeden w Atenach – dobrą praktykę firm w branży spożywczej, a na zakończenie Instytut MśP, niezwykle ważny dla wsparcia małych przedsiębiorstw.

Całościowo było to wzbogacające doświadczenie, biorąc pod uwagę treść projektu. Tutaj można zapoznać się z PORZĄDKIEM SPOTKANIA i E-BOOKIEM ze szkolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *