7th JSTE, Florencja, Italia

Siódme spotkanie szkoleniowe oraz wizyty studyjne w ramach projektu „SURVIVE – Strategia przetrwania małych i średnich przedsiębiorstw w sytuacjach kryzysowych”, należącego do Akcji 2 programu Erasmus+, miały miejsce w dniach 09–13 września 2019 we Florencji (Włochy). Spotkanie zostało zorganizowane przez włosie stowarzyszenie SHARING EUROPE. 

W spotkaniu udział wzięły organizacje partnerskie projektu: Hiszpania (Fundation Trabajadores Siderurgia Integral.  – Puerto de Sagunto, Hiszpania), Polska (Euro-Idea – Kraków), Portugalia (Epralima – Arcos de Valdevez), Włochy (Godesk – Potenza oraz Bułgaria (Bulgarian Management Association – Błagojewgrad), EEO Group – Ateny.

Sharing Europe, instytucja organizująca, zapewniła szkolenia w zakresie odporności i motywacji, ze szczególnym naciskiem na start-upy oraz rozwój osobisty i zawodowy uczestników.

W tym kontekście odwiedziliśmy trzy inkubatory przedsiębiorczości, które zapewniają zasoby młodym przedsiębiorstwom, pomagając im przetrwać i rozwijać się w początkowym okresie działalności, a mianowicie „Murate Idea Park”, „Nana Bianca” i „Impact Hub”. Odwiedziliśmy również „Spazio Costanza”, coworking, z przestrzenią dla dzieci i zespołem specjalistów, który zapewnia doradztwo psychologiczne i pedagogiczne, wsparcie dla rodziców, wsparcie przy tworzeniu mikroprojektów biznesowych. Serwis jest oferowany członkom projektu Costanza (pracującym mamom) by ułatwić im pogodzenia życia społecznego i zawodowego.

Uczestnicy wizyty studyjnej odwiedzili także „Officina Creativa”, która jest wielofunkcyjną i wielosektorową przestrzenią, która działa jako siła napędowa lokalnego rzemiosła artystycznego – florenckiego i włoskiego rękodzieła, postrzeganego w stałym związku z innymi tradycyjnymi i innowacyjnymi „branżami kreatywnymi”.

Po zakończeniu programu przygotowano bilans wydarzenia. 

Całościowo było to wzbogacające doświadczenie, biorąc pod uwagę treść projektu.

Here you can find the training AGENDA and E-BOOK from the Training.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *